Tallinna Tööstushariduskeskus

5 põhjust, miks kutseharidus on tööandjate seas eelistatud

Tihtipeale ei mõelda kutseharidusele kui tulusale või tipptasemel õppele. Tegelikkuses on kutseharidus tööturul aga eriti suures nõudluses. Kuid mis teeb selle tööandja jaoks niivõrd atraktiivseks? Allpool on viis olulist põhjust!

1. Oskustööjõu vajadus

Teada-tuntult on üks tööturu tähtsaimatest määrajatest üleüldine oskuste ja teenuste nõudlus. Kutseharidusega inimeste õnneks on juba pikemat aega olnud tööturul vajadus just oskustööjõu järele – seda tänu kutsehariduse ajatule väärtusele.

2. Oskused juba varakult

Lisaks oma püsivale väärtusele on kutsehariduse mõjuvõim tööturul tulenev ka tõsiasjast, et oskuste omandaja võib seda teha juba varajases eas ja pea täies mahus. See annab võimaluse oma oskusi täiuseni lihvida ja ütleb tööandjale juba varakult, et tegu on oma eriala tõelise spetsialistiga. Tänu praktikale on sul võimalus omandada kindel töökoht juba õpingute ajal – paljud ettevõtjad eelistavadki algusest peale „kasvatada“ vajalikku tööjõudu, mistõttu tublimad õppurid võetakse tööle juba kooli ajal.

3. Tööga juba õppides tuttav

Vaieldamatult üks kõige veenvamaid plusspunkte kutsehariduse juures on tööandjale teada andmine, et palgatav inimene on töökohal usaldusväärne. Kui omandad kutsehariduse, siis on Sinul olemas vaieldamatu tõestus, et sa oled oma ametikohale sobilik ja ka sel töökohal oskuslik. Reaalne vajadus tööturul näitab, et oskustööjõudu on vaja ning eelisseisus on need, kes vastava valdkonnaga on õpingute ajal kokku puutunud.

4. Motiveeritus

Tööandjad teavad, et kutsehariduse omandanu on oma töö suhtes kirglik ja kohusetundlik, sest oskustöölised valivad endale väga spetsiifilise eriala, näidates seega selget pühendumust kindlale oskustepagasile ja ametikohale.

5. Kindel tööjõud

Tagatipuks meeldib tööandjatele oskustööliste juures asjaolu, et nad moodustavad alati kindla, stabiilse ja usaldusväärse tööjõu. Kutseharidusega indiviidid toovad ettevõttesse rakenduslikud oskused ja kindla taseme, mida on teistel puhkudel palju keerulisem määratleda ja mõõta. Tänu kutseharidusele saad juba õpingute ajal vajaliku töökogemuse, mida tööandjad hindavad igas valdkonnas!

Leia endale huvipakkuv eriala Tallinna Tööstushariduskeskuses: https://www.tthk.ee/opetatavad-erialad/

Alusta uue kutse omandamist juba sel sügisel!