Tallinna Tööstushariduskeskus

Haridus – enamat kui diplom

Levinud on suhtumine, et koolis käimine ja hariduse omandamine on vaid vajalikud sammud, mida läbitakse, et omandada ametlik haridustase, diplom või kvalifikatsioon. Tegelikkuses on hariduse väärtus palju laialdasem. Loe lähemalt, millised on hariduse omandamisega seotud väärtused, mida ei tohiks eales alahinnata.

 

Tõelise haridusteekonna üks peamistest õppetundidest on anda indiviidile parem taju isiklikust vastutustundlikkusest ja distsipliinist. Pannes end olukorda, milles raske töö, kasv ja edukus käivad käsikäes, õpib indiviid tõelise distsipliini väärtust.

 

Mainimata jätta ei saa inimesi, keda õppiv inimene teekonnal kohtab. Erialaõppes leitakse endid ümbritsetuna inimestest, kel on sarnased põhimõtted, huvid, eluvaated, paradigmad, ja kes läbivad sama teekonda. Teisisõnu leitakse inimesed, kellega jätkatakse suhtlemist ja kellelt leitakse tuge läbi terve edasise elu.

 

Iga tõeline õppija leiab, et hariduse omandamine ei teravda mitte meelt, vaid paneb inimese ka alati enamat tahtma. Oma kire leidmine, oskuste arendamine ja harimine aitab inimeses luua soovi saavutada rohkemat ning erialaselt tippu jõuda.

 

Viimane ja ehk ka tähtsaim mõõdupuu, millesse enda harimine suuresti panustab, on tõeline ehk eluline heaolu. Selle alla kuuluvad nii eraeluline õnnelikkus, rahaline stabiilsus, emotsionaalne tasakaalukus, sotsiaalne mugavus kui ka professionaalne heaolu.

Seega – alusta oma õpinguid Tallinna Tööstushariduskeskuses juba täna! Leia endale sobivaim eriala SIIT: https://www.tthk.ee/opetatavad-erialad/