Tallinna Tööstushariduskeskus

Kooliks valmistumise kontrollnimekiri – vaata juba sisseastumisel

Uue kooliteekonna algus võib olla täis põnevust, uudishimu, närvilisust… isegi hirmu. Seesugune uute sündmuste ja kogemuste virr-varr ajab tihtipeale aga mõtted niivõrd laiali, et see, mis tegelikult vajalik, lipsab tagaplaanile. Selleks puhuks panimegi kokku mõned kiired soovitused, et vastata küsimusele: “Millele siiski enim tähelepanu pöörata?”

ID kaart, audentimised töökorda ja seejärel mõtle sellele, mida poest osta!

Juba kooli sisseastumisel on oluline, et oleks kandidaadil või uuel õppijal ID-kaart. Eesti kodaniku isikutunnistus ehk ID-kaart on Eestis elaval Eesti kodanikul kohustuslik isikut tõendav dokument. Lisaks kaardi olemasolule võiks see olla ka töökorras. Klikka lingile ja tutvu, kuidas kontrollida ID-kaardi töökorras olekut: https://www.id.ee/artikkel/kuidas-kontrollida-id-kaardi-ja-lugeja-tookorras-olekut/

ID-kaart on oluline kuna kasutame õppetöös õppeinfosüsteemi TAHVEL ja Moodle keskkonda. Kui on kasutused Mobiili-ID, SMART-ID, HarID, siis saad ka infosüsteeme kasutada. Soovitav on aktiveerida ka HarID. See võimaldab siseneda süsteemidesse kasutajanime ja parooliga.  Alati võiks olla mitu võimalust enda audentimiseks ja süsteemidesse sisenemiseks.

Ära unusta, et kooli minnes/uude kohta kolides on vaja sisseoste teha rohkem, kui esmapilgul tundub. Kuigi olenevalt erialast töövahendina arvuti, õpikud, kohustuslik kirjandus ja muud õppematerjalid on enesestmõistetavad ostud, mida vältida ei saa ka parima tahtmise juures, siis olemas on ka teised vajalikud ostud, mille peale koheselt ei pruugi tullagi. Sind saavad aidata vastava eriala valdkonnajuhid, kes annavad juba vastuvõtukomisjonis informatsiooni vajalike  töövahendite kohta.

Näiteks ei tohi unustada kõiksuguseid kontori- ja kirjatarbeid, uusi riideid ja pesu, pesuvahendeid (nii enda, oma riiete kui ka uue kodukoha puhastamiseks), soovitud kokandustarbeid ega hobivarustust. Lisaks tuleb kindlaks teha, et kõigele oleks koht ja nende transportimisele oled mõelnud. Kõik see nõuab palju poodlemist, ettenägelikkust ja teravat silma.

Tunniplaan ja ajakavad

Tee kindlaks, et tead oma tunniplaani ja üldiseid ajakavasid (õppetöökalender) läbi ja lõhki. Kui neid sulle kätte ei ulatata, siis võta aega ja tee need ise valmis. Tõsiasi on see, et isegi suurepärase mäluga inimesed kipuvad kohati millegi muu peale keskenduma või niisama mõttehägus teatud asju unustama. Vajadusel koolitöö  täpsustamiseks kontakteeru vastava valdkonna koolitöötajatega.

Mitte ainult ei taha sa riskida tähtsate asjade maha magamisega, vaid ühtlasi aitab aja organiseerimine sul tõhusamalt ka ülejäänud elu ritta panna. Niimoodi töötad võimalikult stressivabalt ja optimaalselt ning vaba aeg ei kannata ühegi apsaka all. Vabast ajast rääkides…

Valmistu ka vabaks ajaks

Kuigi sentiment võib kõlada vastuoluliselt, siis õppetegevuse kõrvalt vaba aja planeerimine tõstab silmapaistvalt hobitegevuste produktiivsust ja lõõgastumisvõimaluste esinemist.

Hobi- või huvigruppidega liitumine ja spordialased tegevused haukavad omakorda vabast ajast korraliku tüki ja kui isegi lõdvemakäeline organiseerimisprotsess kõrvale jätta, võib juhtuda, et kogu vaba aeg haihtub nagu nõel heinakuhja ja Sinu üldine heaolu kannatab asjatult.

Soovime Sulle ilusat saabuvat kooliaega!