Tallinna Tööstushariduskeskus

Kooliks valmistumise kontrollnimekiri

Uue, täiskasvanuliku kooliteekonna algus võib olla täis põnevust, uudishimu, närvilisust… isegi hirmu. Seesugune uute sündmuste ja kogemuste virr-varr ajab tihtipeale aga mõtted niivõrd laiali, et see, mis tegelikult vajalik, lipsab tagaplaanile. Selleks puhuks panimegi kokku mõned kiired soovitused, et vastata küsimusele: “Millele siiski enim tähelepanu pöörata?”

Mida poest osta?

Ära unusta, et kooli minnes/uude kohta kolides on vaja sisseoste teha rohkem, kui esmapilgul tundub. Kuigi õpikud, kohustuslik kirjandus ja muud õppematerjalid on enesestmõistetavad ostud, mida vältida ei saa ka parima tahtmise juures, siis olemas on ka teised vajalikud ostud, mille peale koheselt ei pruugi tullagi.

Näiteks ei tohi unustada kõiksuguseid kontori- ja kirjatarbeid, uusi riideid ja pesu, pesuvahendeid (nii enda, oma riiete kui ka uue kodukoha puhastamiseks), soovitud kokandustarbeid ega hobivarustust. Lisaks tuleb kindlaks teha, et kõigele oleks koht ja nende transportimisele oled mõelnud. Kõik see nõuab palju poodlemist, ettenägelikkust ja teravat silma.

Tunniplaan ja ajakavad

Tee kindlaks, et tead oma tunniplaani ja üldiseid ajakavasid läbi ja lõhki. Kui neid sulle kätte ei ulatata, siis võta aega ja tee need ise valmis. Tõsiasi on see, et isegi suurepärase mäluga inimesed kipuvad kohati millegi muu peale keskenduma või niisama mõttehägus teatud asju unustama.

Mitte ainult ei taha sa riskida tähtsate asjade maha magamisega, vaid ühtlasi aitab aja organiseerimine sul tõhusamalt ka ülejäänud elu ritta panna. Niimoodi töötad võimalikult stressivabalt ja optimaalselt ning vaba aeg ei kannata ühegi apsaka all. Vabast ajast rääkides…

Valmistu ka vabaks ajaks

Kuigi sentiment võib kõlada vastuoluliselt, siis õppetegevuse kõrvalt vaba aja planeerimine tõstab silmapaistvalt hobitegevuste produktiivsust ja lõõgastumisvõimaluste esinemist.

Hobi- või huvigruppidega liitumine ja spordialased tegevused haukavad omakorda vabast ajast korraliku tüki ja kui isegi lõdvemakäeline organiseerimisprotsess kõrvale jätta, võib juhtuda, et kogu vaba aeg haihtub nagu nõel heinakuhja ja Sinu üldine heaolu kannatab asjatult.

Soovime Sulle ilusat saabuvat kooliaega!