Tallinna Tööstushariduskeskus

Kooli vilistlased räägivad

Meie kooli vilistlaste lood

 

Mehhatroonik – Joosep Mäe

Joosep Mäe õppis Tallinna Tööstushariduskeskuses mehhatroonika eriala. Tema lugu saab lugeda 2016.aasta juulikuus ilmunud Äripäeva Tööstuserist http://www.toostusuudised.ee/uudised/2016/08/01/joosep-mae-custom-mototoostus

Mehhatroonik ja robotitehnik – Tanel Eessaar

Tanel asus Tallinna Tööstushariduskeskuses mehhatroonika eriala õppima põhikooli baasil 2007.aastal, mille ta lõpetas 2011.aasta kevadel. Õppima asudes ei teadnud noormees mehhatroonikast peaaegu mitte midagi, samas oli tal huvi mehaanika ja elektroonika valdkonna vastu. Koolis käies meeldisid talle kõige rohkem praktilised tunnid laborites. Õpingute käigus osales Tanel Lissabonis Euroskills kutsemeistrivõistlustel, kus koos klassivennaga saavutati tubli 7.koht. Pärast kooli lõpetamist töötas Tanel turvafirmas turvaseadmete paigaldajana, mis aga ei pakkunud nii head erialast väljakutset.  Hetkel töötab ta Plastone OÜs seadistajana ning talle meeldib see, mida ta oma teadmiste ja oskustega töökäigus teha saab. Samuti nägi Tanel võimalust jätkuõppeks ning valis aastase õppega kaugõppevormis robotitehniku eriala, mida ta tuli õppima taaskord Tallinna Tööstushariduskeskusesse. Tanel on oma valikutega väga rahul ning leiab Tööstushariduskeskuses pakutava hariduse ja võimaluste kohta ainult kiidusõnu.

 

Juuksur – Taivo Leinbok      

Taivo lõpetas Tallinna Tööstushariduskeskuse juuksuri eriala 2014 aasta veebruaris. Ta on osalenud 2 korda Noorel Meistril meeste lõikuse kategoorias, kus esimesel aastal saavutas IV koha ning teisel korral suurepärase I koha. Taivo usub, et suurimad saavutused seoses juuksuri erialaga on tal veel ees.

Noormees on Tööstushariduskeskusest saadud haridusega väga rahul ning usub, et juuksuri eriala omandamiseks on see parim kool Eestis.

Tulevastel juuksuritel soovitab ta olla julge ja pealehakkaja ning kindlasti tuleks osa võtta erinevatest üritustest, koolitustest, millega on võimalik enda annet arendada.

Hetkel töötab Taivo vanalinnas asuvas Pikk 40 ilusalongis juuksurina.

 

Automaaler – Evian Lepa

Evian lõpetab Tallinna Tööstushariduskeskuse automaalri eriala 2014 aasta juunis. Siiani suurimaks saavutuseks peab ta seda, et saab peale praktikat tööle minna United Motorsisse.

Neiu on omandatud haridusega väga rahul ning soovitab kõigil, kes tahavad heade õpetajate ning töövahenditega eriala omandada Tööstushariduskeskusesse tulla. Evian julgustab ka õblukesi neiusid automaalri eriala õppima tulla, sest see ei ole midagi väga mehist. Raskeid asju on vaja tõsta küll aga meestelgi on tarvis kedagi, kes teisest otsast kinni võtaks ja aitaks.

Ajakiri Cosmopolitan tegi Evianiga ka väikse intervjuu, kus neiu rääkis millised tema tööpäevad välja näevad. Tööpäev algab tavaliselt eelmisel päeval krunditud detailide lihvimisega, et need õigel ajal värvikambrisse jõuaksid ning ülejäänud päev kulub autojuppide krundiks ettevalmistamisele.Juuksur – Ketter Orav

Ketter lõpetas Tallinna Tööstushariduskeskuse juuksuri eriala 2015.aastal. Õpingute ajal osales ta oma elu esimesel juuksurivõistlusel «Noor meister 2015», kus võitis naiste salongilõikuse ja soengusse seadmise kategoorias esikoha. Ketter Orav valis juuksuriameti, kuna tegemist on väga loova tööga. Ketter: „Olin varem jumestamist õppinud ning pärast seda tekkis soov osata professionaalselt ka juukseid sättida. TTHK juuksurieriala õppest olin ma ainult head kuulnud, sellepärast otsustasin just sinna õppima minna.“