Tallinna Tööstushariduskeskus

Avatud uste päevad “Suletud Uksed 2021”

Sügis pole enam mägede taga. Tipptasemel kutsehariduse omandamine tagab teile tulevikus hea töö ja korraliku palga. Kuid millised on Eesti haridusturul parimad erialad? Selle teada saamiseks tulge ja osalege Tallinna Tööstushariduskeskuse  avatud uste päevadel . Piirangute tõttu toimub sellel aastal avatud uste päev virtuaalselt ning kannab asjakohast pealkirja „Suletud Uksed 2021“.

“Suletud Uksed 2021” toimuvad 05.04-16.04.21. Ürituse märksõnadeks on konkurentsivõimeline haridus, valdkonna tipptegijad, õpimotivatsioon, karjääri ja hea palk. Aset leiavad põnevad intervjuud ning podcastid.

Korraldame kokkuleppel koolidega TTHK erialasid tutvustavaid “Veebitutvustusi”. Tutvustame teile põnevaid erialasid ning karjäärivõimalusi, räägime lähemalt õppimisest, karjääriplaneerimisest ning näitame õppelaboreid. “Veebitutvustuse” kokku leppimiseks saatke e-kiri: info@tthk.ee. Seoses piirangute ning muudatustega ühiskondlikus korras, võib “Suletud Uksed 2021” programmis esineda muudatusi.

Videos näite meie kooli, õpperuume ja erinevaid (eriti huvitavaid) erialasid. 

 

Enne “Suletud Uksed 2021” algust käis meil külas telesaade Õhtu! Piret ja Robert käisid proovimas juuksuri eriala. Kuidas nad hakkama said? Kas juuste lõikamine on üldse nii lihtne, kui arvatakse? Seda näete juba järgneva 7 minuti jooksul.

“Suletud Uksed 2021” ajakava

05.04 ja 06.04 “Töötukassa grupinõustamine” kell 13.00-14.30 (eesti või vene keelne).

Kuidas valida sobiv eriala?

Kas elukutse valik peaks olema lihtne või raske? Mida arvad sina? Kui sa pole veel päris kindel, millist eriala valida või pole sa oma valikus päris veendunud või planeerid eriala hoopis vahetada, ootame sind osalema grupinõustamisel „Kuidas valida sobiv eriala?“. Töötukassa teenuste kohta leiate lisainfot ka leheküljelt https://www.minukarjaar.ee/.

Appi tulevad karjäärinõustajad Triin Parts ja Pille Simral, kes aitavad vastused leida sellistele küsimustele nagu:

 • Kuidas ennast tundma õppida?
 • Kuidas iseloomuomadusi, oskuseid ja väärtushinnanguid arvestades saab paremaid valikuid teha ja otsuseid langetada?
 • Kuidas leida vajalikku infot ja seda otsuste tegemisel kasutada?
 • Mida arvestada kui planeerid oma tulevikku?
 • Mis on tavaliselt takistused eesmärgini jõudmisel ja kuidas neid ületada?

Üheskoos arutades, tegutsedes ja mõtiskledes leiame lahendusi ning tegevusi, mis toetavad elukutse valikut. Kõigil on võimalik karjäärinõustajatele ka küsimusi esitada. Registreerumiseks vajutage siia.

05.04 toimuvale grupinõustamisele sisenemiseks vajutage siia.

06.04 toimuvale grupinõustamisele sisenemiseks vajutage siia.

Вебинар на тему «Как выбрать подходящую профессию?»

Выбор профессии – ответственное решение, которое определит Вашу будущую жизнь и поможет самореализоваться. Чем лучше мы понимаем себя, тем проще нам сделать этот выбор. Основные темы вебинара:

 • Самоанализ. Как подобрать профессию по душе и научиться разбираться в себе? Узнаете про факторы, которые необходимо учитывать или избегать в вопросах профориентации.
 • Знакомство с возможностями обучения в Эстонии, а также популярными профессиями сегодня и в будущем.
 • Как достигать поставленных целей в рамках вопроса выбора карьеры и что можно сделать уже сейчас, чтобы прийти к цели. Знакомство с профессиями TTHK, анализ необходимых профессиональных навыков, выбор подходящей программы обучения.

Присоединяйся к нашему интерактивному вебинару, проведи время с пользой и получи ответы, на все интересующие Тебя вопросы! Нажмите здесь, чтобы зарегистрироваться.

08.04 “Töötukassa individuaalne nõustamine” algusega kell 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 ja 15:00 (eesti keelne).

Töötukassa individuaalne nõustamine on mõeldud kõigile neile, kelle eesmärgiks on leida endale tulevikus sobiv eriala. Individuaalsel nõustamisel on teil võimalus Töötukassa esindajaga arutada personaalselt oma tuleviku plaane ja eesmärke. Luua uusi sihte ning teha kutsesobivus teste, mille eesmärgiks on aidata kaasa teie tuleviku otsuste langetamisele. Registreerumiseks vajutage siia. Töötukassa teenuste kohta leiate lisainfot ka leheküljelt https://www.minukarjaar.ee/.

09.04 “Töötukassa individuaalne nõustamine” algusega kell 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 (eesti keelne või vene keelne).

Töötukassa individuaalne nõustamine on mõeldud kõigile neile, kelle eesmärgiks on leida endale tulevikus sobiv eriala. Individuaalsel nõustamisel on teil võimalus Töötukassa esindajaga arutada personaalselt oma tuleviku plaane ja eesmärke. Luua uusi sihte ning teha kutsesobivus teste, mille eesmärgiks on aidata kaasa teie tuleviku otsuste langetamisele. Нажмите здесь, чтобы зарегистрироваться. Töötukassa teenuste kohta leiate lisainfot ka leheküljelt https://www.minukarjaar.ee/.

Tulge vaatama ja kuulama tõeliseid edulugusid

Unistage suurelt, sest teie ise võite olla juba järgmiseks edulooks!

12.04 algusega kell 13:30 “Mu töö on mu hobi! Mulle meeldivad eestkätt tööd, kus saab rahulikult ja vaikselt asja kallal nokitseda.”

Räägivad vilistlased ja praegused õpilased:

 • auto ottomootori tööd Toyota mootori simulatsiooni stendi;
 • Bosch Common rail diisli sissepritsesüsteemi tööd;
 • Lucas-Nülle tulede stendil autode valgustussüsteemide tööd
 • õppimisest, praktimisest, tööst ja tulevikust.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

12.04 algusega kell 15:00 “Kas õppida gümnaasiumis või kutsekoolis?”.

Teemal arutlevad Tallinna Ühisgümnaasiumi ja Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilased. Räägitakse, miks nad ühe või teise valiku kasuks otsustasid ning sellest, millised on nende tulevikuplaanid.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

13.04 algusega kell 11:30 Renaldo Paabel ja Juuksurite Ühenduse juht Kertti Viru podcast “Juuksuriks õppimine ning enda äriga alustamine”.

Renaldo Paabel on juuksur, stilist, koolitaja, eriala edendaja, salongiomanik ja seda kõike juba 25 aastat. Tallinna Tööstushariduskeskuse “Suletud Uksed 2021” raames räägib ta, aga eksklusiivselt, kõikidele kuulajatele oma kogemustest iluteeninduse äris.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

13.04 algusega kell 13:30 “Kutsekoolis omandatud teadmised ja sõprussidemed mängivad tähtsat rolli minu elus ka täna.“

Metalli valdkonna (metallitöö, robootika, roboti tehnik)  ettevõtte Venten OÜ juht Toomas Tammer räägib, kuidas sai temast ettevõtja ning, mis teda inspireerib oma töös. Toomas Tammer asutas Venteni 2010. aastal, 21 aastasena. Ettevõtte asutamiseni viis tema tehnikapisik. Ta otsustas minna õppima Tallinna Tööstushariduskeskusesse ja sealt edasi Tallinna Tehnikakõrgkooli.

Vaatamiseks vajutage siia.

 

14.04 algusega kell 13:30 “Karjäär ja töö logistika sektoris”.

Mida tähendab termin “Logistika”? Millised on logistika valdkonna ametid, millised on nende tööülesanded ja karjääri võimalused. Valdkonnast ja tööalastest võimalustest räägib Smarten Logistics logistikadirektor Hannes Oks. Kas teadsite, et Smarten Logistics on oma valdkonnas üheks suurimaks tööandjaks Eestis? Ettevõtte käive 2019 aastal oli koguni 19,58 miljonit.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

14.04 algusega kell 14:30 eksklusiivintervjuu Eesti Energia juhatuse liikme Raine Pajoga.

Eesti Energia juhatuse liikme Raine Pajo eksklusiivintervjuu esmaesitlus. Raine Pajo on doktorikraadiga energeetikainsener, kes on Eesti Energias läbi käinud teekonna praktikandist juhatuse liikmeni. Eesti Energia on käibelt suurim ettevõte Eestis, ettevõtte käive oli 2019 aastal 956 miljonit eurot. Intervjuus räägime õppimisest, ettevõttest, tehnoloogiast ning loomulikult tööst ning palgast. Raine Pajol on häid soovitusi kõigile noortele.

Vaatamiseks vajutage siia.

 

14.04 algusega kell 15:30 eksklusiivintervjuu ABB AS  juhatuse liikme Leho Kuusega.

Eksklusiivintervjuu esmaesitlus. ABB on Eesti üheks suurimaks tootmisettevõtteks, ettevõtte käive Eestis 2019 aastal oli 158 miljonit eurot. ABB juhatuse liige Leho Kuusk räägib intervjuus oma karjäärist ja tööst ning jagab soovitusi kõikidele noortele.

Vaatamiseks vajutage siia.

 

15.04 algusega kell 12:30 “Müüja-klienditeenindajast – juhiks”.

Video podcastis vestlevad intrigeerival teemal Tallinna Tööstushariduskeskuse müügikorraldus eriala õpilased. Edu saavutanud õpilased hakkavad lahkama oma tööd ning karjääri.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

15.04 algusega kell 13:30 “Jätkusuutlik moetööstus”.

Teemal räägib disainer Mari-Liis Niine, kes on Pariisis Louis Vuitton meesteosakonnas disaini assistent.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

15.04 algusega kell 14:30 “Miks minna õppima rätsepaks?”

Teemal räägib Tallinna Tööstushariduskeskuse vilistlane, kes unistab suurelt, Karl Joonas Alamaa.

Podcast on järelvaadatav siit.

 

16.04 algusega kell 14:30 eksklusiivintervjuu Nortal AS juhi Ats Albrega.

Nortali juhi Ats Albre eksklusiivintervjuu esmaesitlus. Ats Albre juhib IT-ettevõtet, mis on Eesti suurfirmadest vaieldamatult parimaks palga maksjaks. Intervjuus räägime karjäärist, ettevõttest, õppimisest ning loomulikult palgast. Muuhulgas jagab Ats Albre häid soovitusi kõikidele õpihuvilistele.

Vaatamiseks vajutage siia.